این دو پناهگاه زنان و دختران در کرمانشاه «در خطر انقراض» قرار دارند.ایسنا/ کرمونشو مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه به فعالیت دو پانسیون زنان و دختران آسیب دیده «خانه امن» و «خانه سلامت» اشاره کرد و از همه مردم خواست در صورت مشاهده این افراد با اورژانس اجتماعی 123 تماس بگیرند. پرسید.

دکتر فرحناز محمدی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به فعالیت دو مرکز شبانه روزی زنان و دختران آسیب پذیر، گفت: در حال حاضر یکی از این مراکز «خانه امن زنان آسیب دیده» نام دارد.

وی افزود: ظرفیت این مرکز 20 نفر است و زنان مجروح را در خود جای داده است که خانواده آنها در معرض تهدید هستند.

به گفته محمدی، این مرکز به زنان خدمات مشاوره، روانشناسی و آموزشی ارائه می کند.

وی خاطرنشان کرد: یک روز دیگر در کلوپ شبانه به نام خانه بهداشت، دختران در خطر هستند و ظرفیت این مرکز 15 نفر است.

محمدی گفت: دخترانی که از منزل متواری شده، مورد تهدید و جراحت قرار گرفته اند نیز در این مرکز نگهداری می شوند و تحت خدمات مشاوره، روانشناسی و آموزشی هستند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: تا زمانی که دختران و زنان در خارج از مرکز امنیت کامل نداشته باشند، این افراد از مرکز خارج نخواهند شد و در مرکز و تحت حمایت خواهند ماند.

این مسئول از همه مردم خواست در صورت شناخت مصدوم یا دختر در معرض خطر با شماره 123 آمبولانس اجتماعی تماس بگیرند.

وی افزود: بلافاصله پس از این تماس اورژانس اجتماعی در محل حاضر شد و در صورت تهدید زن یا دختری، این زنان و دختران با حکم قضایی به «خانه امن» یا «بازپروری» محکوم می شوند. “ارسال شد.”

محمدی در خصوص فعالیت های مرکز دو روزه حمایت از زنان و دختران آسیب دیده گفت: مرکز روزانه راه نوین نیک اندیش مسئولیت حمایت از زنان آسیب دیده را بر عهده دارد.

وی افزود: در حال حاضر 60 بانوی مصدوم تحت حمایت این مرکز هستند و از آموزش، مشاوره، حرفه آموزی و حتی بسته های معیشتی برخوردار هستند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مرکز روزانه ندای مهر لبخند یکی دیگر از مراکز حمایت از دختران در معرض خطر است و در حال حاضر 80 نفر تحت حمایت این مرکز هستند.آموزش، مشاوره، روانشناسی و …. آنها گرفتند.

محمدی گفت: علاوه بر این در محله آغاجون یک سرپناه شبانه برای زنان در خواب کارتونی و زنان معتاد به مواد مخدر وجود دارد و این مرکز از عصر تا صبح باز است.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.