پوتین: ما جنگ نمی‌خواهیم/ کرملین: تعدادی نیرو را برمی‌گردانیم

[ad_1]

رئیس جمهور روسیه گفت که اگر مسکو خواهان جنگ در اروپا بود، هیچ پیشنهادی درباره روند مذاکرات ارائه نمی کرد.

به گزارش ایسنا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کنفرانس خبری مشترک با اولاف شولتز، صدراعظم آلمان در کرملین گفت: آیا ما خواهان جنگ (در اروپا) هستیم؟ البته که نه. – به همین دلیل است که پیشنهادهایی در مورد روند مذاکرات ارائه کرده ایم.

«آنچه امروز در دونباس اتفاق می افتد نسل کشی است. ما باید تمام تلاش خود را برای حل مناقشه دونباس بر اساس توافقات مینسک انجام دهیم.

پوتین با اشاره به اینکه صدراعظم آلمان رویکردی عمل گرایانه در قبال روسیه اتخاذ کرده است، گفت: ما در مورد وضعیت اوکراین صحبت کرده ایم و شکی نیست که کی یف از انجام تعهدات خود امتناع می کند.

وی افزود: ما می خواهیم موضوع الحاق اوکراین به ناتو را امروز حل کنیم نه فردا.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان در یک کنفرانس خبری گفت: “امنیت اروپا تنها با مشارکت روسیه ایجاد می شود. ما آماده مذاکره با روسیه، اتحادیه اروپا و ناتو در مورد امنیت مشترک خود هستیم.”

صدراعظم آلمان افزود: سناریوی نظامی در اوکراین عواقب جدی دارد و باید راه حل دیپلماتیک پیدا شود.

وی همچنین به تصمیم روسیه برای خروج نیروهایش از مرز اوکراین اشاره کرد و گفت: این نشانه خوبی است که برخی از نیروهای روسی در حال عقب نشینی از مرز اوکراین هستند.

با این حال، در بیانیه کرملین آمده است که هشدارهای آمریکا مبنی بر حمله روسیه به اوکراین در روز چهارشنبه، 16 فوریه، “هیستری بی‌اساس” با هدف تشدید تنش در سراسر اروپا است.

کرملین می گوید که بسیج نیروها در مرزهای اوکراین فقط یک مانور بوده و پس از آن سربازان به پادگان های خود باز می گردند و اکنون در حال بازگشت هستند.

صدراعظم آلمان امروز (سه شنبه) برای دیدار با ولادیمیر پوتین و تهدید به اعمال «تحریم های گسترده» علیه روسیه در صورت حمله به اوکراین، عازم مسکو شد.

سفر یک روزه به مسکو پس از دیدار اولاف شولتز، صدراعظم آلمان در کیف در روز دوشنبه، بخشی از دیپلماسی غرب برای جلوگیری از حمله احتمالی بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.