گفتند برو بیرون زمین چمن و دوومیدانی را می بندیم!

[ad_1]

سخنگوی شورای دوومیدانی خوزستان گفت: مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت اگر ورزشکاران در زمین چمن ورزشگاه تختی دویدند مسیر را می بندند.

به گزارش ایسنا، دو و میدانی یکی از مهم ترین رشته های ورزشی در جهان است که مدال های زیادی در مسابقات بین المللی کسب کرده و در بسیاری از کشورها جایگاه ویژه ای دارد، اما این ورزش در ایران مدام تحت فشار بوده و مورد توجه قرار نگرفته است. چندی پیش اداره دو و میدانی خوزستان مدعی شد که اداره کل ورزش و جوانان استان به ورزشکاران اجازه تمرین در ورزشگاه تختی را نمی دهد.

سعید پویا، دبیر شورای دوومیدانی خوزستان به ایسنا گفت: در ورزشگاه تختی اهواز پیست دو و میدانی داریم که تنها پیست استاندارد استان خوزستان است. چند روز پیش آقای بنی تمیم مدیرکل ورزش و جوانان استان با من تماس گرفت و علت کار در زمین چمن را جویا شد. من هم پاسخ دادم، کاری را که نمی توانیم انجام دهیم در جاده می اندازیم. او گفت اگر دونده دوباره روی چمن کار کند، دونده را می بندد.

وی افزود: باشگاه های فوتبال خوزستان خصوصی هستند و حذف ورزشکارانی که زیر نظر اداره کل هستند به دلیل باشگاه های خصوصی درست نیست. اگر باشگاه های خصوصی یک تیم هستند و ظرفیت زمین دادن را ندارند، اصلا نباید با هم متحد شوند. وقتی صحبت از المپیک ورزشی می شود، می گویند چند مدال می شمارند، اما از طرفی اسامی قهرمانان و شایسته ها را به ما می گویند تا به پیست بیایند و کسی وارد نشود. به جز این افراد اگر این افراد بروند ما جایی نداریم که آنها را عوض کنیم چون در را برای بقیه بسته ایم.

پویا گفت فعلاً نمی‌توانیم در عرش تمرین کنیم، تا زمانی که چمن بازسازی نشود، به عرش نروید تا ببینید چه می‌شود. حتی الان هم به بهانه کرونا اجازه نمی دهند، با وجود اینکه ورزش های استانداردی دارد که به شما اجازه می دهد با رعایت فاصله فیزیکی ورزش کنید. ورزشکاران ما چند روزی را در پایگاه قهرمانی می گذرانند و در پارک های اماکن ورزشی تمرین می کنند، زیرا اثری از تمرین وجود ندارد.

دبیر شورای دوومیدانی خوزستان ادامه داد: ورزشگاه الغدیر را با بودجه کلانی ساختند و اکنون باید همین مبلغ را برای تعمیر آن هزینه کنند اما به ما گفتند که برویم. این ورزشگاه در خارج از شهر قرار دارد که ورود نوجوانان به آن ممنوع است. از طرفی اینجا جای امنی برای دختران نیست.

پویا با بیان اینکه پیگیر ورزشکاری هستیم که وزیر دوومیدانی دولت بود، افزود: از زمانی که آقای سجادی وزیر شدند امیدواریم وضعیت دو و میدانی در ایران تغییر کند و بحثی تاریخی بین فوتبال و فوتبال رقم بخورد. دو و میدانی راه حل خواهد بود.”

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.