بارش در شمال و جنوب کشور / وزش باد شدید در جنوب و شرق

[ad_1]

رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی و مدیریت بحران کشور با بیان اینکه امروز (۲۶ بهمن) در شمال و جنوب کشور بارندگی پیش بینی می شود، از روز سه شنبه ۲۶ بهمن ماه در مناطق کوهستانی البرز گاهی بارش برف پیش بینی می شود.

صادق ضیاء در گفت وگو با ایسنا وی با اشاره به وضعیت آب و هوای عمومی کشور، خاطرنشان کرد: روز دوشنبه (25 بهمن) کاهش نسبی دما و بارندگی در مناطق شمال شرقی آذربایجان، اردبیل، سواحل خزر، خراسان شمالی، خراسان شمالی خراسان رضوی و جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان مشاهده شد. . و هرمزگان.گاهی رعد و برق، باد می وزد. در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش به برف تبدیل می شود.

وی با اشاره به وزش باد شدید در شرق و جنوب کشور گفت: امروز (26 بهمن ماه) در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد. تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم است.

ضیاییان در ادامه به تشریح وضعیت بارندگی‌ها گفت: از سه‌شنبه تا پنجشنبه (۲۶ تا ۲۷ بهمن) عبور امواج از خط شمالی کشور منجر به بارش برف در رشته‌کوه‌های البرز می‌شود. روز سه شنبه 26 بهمن در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلون و مازندران بارش باران و برف پیش بینی می شود. بارش باران و برف در اردبیل، گیلون، مازندران و غرب گلستان روز چهارشنبه 26 بهمن ماه در دامنه های جنوبی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز شامل استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران و همچنین همدان بارید. استان مرکزی و شن باد می وزد.

وی افزود: منطقه بارندگی روز پنجشنبه (28 بهمن) با استان های گیلون شرقی، مازندران، گلستان غربی و البرز، تهران، مرکزی و قم هم مرز خواهد بود. در شرق و جنوب شرق وزش باد و در ارتفاعات منطقه بارش باران خواهد بود.

ضیائیان با اشاره به وضعیت جوی پایدار از آخر هفته گفت: در روز جمعه (29 بهمن) هوا در سراسر کشور پایدار و آرام، در روز شنبه (29 بهمن) غلظت آلاینده‌های هوا افزایش می‌یابد و صنعت و کیفیت هوا کاهش می‌یابد. برای شهرهای پرجمعیت اصفهان.» بر اساس پیش‌بینی برای شهرهای اراک، تهران، کرج و تبریز.

رئیس مرکز ملی پیش بینی هوا و مدیریت بحران استان تهران در تشریح وضعیت جوی دو روز آینده تهران گفت: کمینه دما 3- و بیشینه 11 درجه و در روز چهارشنبه (27 بهمن) نیمه ابری و گاهی اوقات بارندگی، کمینه دما 4 درجه و حداکثر 10 درجه پیش بینی می شود.

ضیائیان در پایان گفت: امروز (25 بهمن) کمترین دما 8- درجه سانتیگراد شهرکرد و فردا (14 بهمن) کمینه دمای 7- درجه سانتیگراد است. شهرکرد سردترین مرکز استان است، امروز بندرعباس و حداکثر اهواز، که دمای هوا ۲۵ درجه سانتیگراد است و فردا (۲۸ بهمن) بندرعباس با حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد گرمترین مراکز استان است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.