خرید-هزینه-ساخت-سردخانه–چیلر—انواع-سردخانه–انواع-کمپرسور–شیر-انبساط–چک-ولو-(4)

خرید هزینه ساخت سردخانه- چیلر – انواع سردخانه- انواع کمپرسور- شیر انبساط- چک ولو
ساخت سردخانه, هزینه ساخت سردخانه, قیمت ساخت سردخانه, نحوه ساخت سردخانه, ساخت سردخانه میوه, ساخت سردخانه زیر صفر

بسیاری از تولید کنندگان بسته به شرایطی که محصولات تولیدی آنها برخوردار هستند، نیاز به استفاده از هر یک از این سردخانه ها دارند. از جمله طول عرض ارتفاع نوع محصول مقدار ورودی روزانه به سردخانه مقدار خروجی روزانه از سردخانه دمای محصول ورودی دمای نگهداری محصول دمای شهر محل احداث مدل درب ابعاد درب انواع و نوع عایق کاری سقف دیوارها و کف لیفتراک دفعات باز و بسته شدن درب سردخانه و… این محصول که در شیرینی های تر به مقدار زیاد استفاده می گردد به دلیل فساد پذیری بالا بایستی در سردخانه نگهداری شود ; حال این سوال پیش می آید که چه نوع سردخانه مناسب است سردخانه بالای صفر یا زیر صفر . برای شرح مراحل ساخت سردخانه 100 تنی میوه باید گفته شود که این امر ابتدا با آماده سازی محیط طراحی سردخانه توسط خریداران آغاز میگردد. البته در صورتی که شیرینی ها به صورت آماده و بسیار سریع در بازار به فروش برسند وجود یخچال یا سردخانه بالای صفر کافی است. در صورتی که بخواهیم شیرینی های آماده مصرف را درون سردخانه بالای صفر نگهداری کنیم, بهتر است از یک لایه محافظ برای شیرینی ها استفاده کنیم, زیرا در صورت مجاورت شیرینیها با هوا رطوبت خامه از شیرینی گرفته میشود و محصول نهایی بیکیفیت میشود و دیگر خامه آن کیفیت اولیه را نخواهد داشت .

هزینه ساخت سردخانه

کمپرسورهایی که در سردخانه های زیر صفر استفاده می شوند، نسبت به کمپرسورهای سردخانه بالاصفر از ظرفیت و قدرت پایین تری برخوردار هستند. می توانید با مشاوران بازرگانی گرام ارتباط برقرار نموده و در مورد ویژگی های این دو سردخانه اطلاعات لازم را به دست آورید. از سوله ای بزرگ سردخانه دار زیر صفر برای نگهداری و انبار محصولات غذایی در تُناژ بالا مورد بهره برداری و استفاده قرار می گیرد و معمولا از چندین اتاق تشکیل می شود و با توجه به انواع محصولات دماهای متفاوتی برای هر اتاق تعبیه می شود تا کیفیت و نوع محصولات به صورت کامل حفظ شود. سردخانه متحرک مواد غذایی از قبیل گوشت ، مرغ، سبزیجات ، میوه جات ، داروها و لوازم بهداشتی و آرایشی ، با حفظ کیفیت این محصولات از ان ها نگهداری می کند ، به همین دلیل در صنایع مختلف به مصرف می رسد و حتی می توان از آن در پروژه های عمرانی نیز استفاده نمود. برای ساخت سردخانه های زیر صفر کوچک، یک اتاق از یک ساختمان را در نظر می گیرند و با ساندویچ پنل عایق کاری می کنند که در ادامه کامل کار و ساختار ساندویچ پنل را توضیح می دهیم بعد از نصب ساندویچ پنل تجهیزات مورد نیاز شامل استاتیک و داینامیک نصب خواهد شد، از سردخانه های زیر صفر کوچک یا اتاقی برای نگهداری محصولات غذایی در مراکز پخش مواد غذایی، هتل ها و رستوران ها و فروشگاه ها یا برای انبار میوه ها در باغات مورد استفاده قرار می گیرد.

با وجود تفاوت هایی که در میان سردخانه بالاصفر و سردخانه زیر صفر وجود دارد، باز هم هر دوی این سردخانه ها دارای کاربرد خاصی هستند. ساندویچ پنل یا عایق حرارتی یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت سردخانه است. از این تعداد ، سه شرکت بزرگ سردخانه دار 48 درصد بازار را در اختیار دارند. اما گاهی خامه قنادی را برای مدت طولانی مثلاً تا سه ماه نگهداری می کنند که در این حالت پای سردخانه های زیر صفر به کارگاههای شیرینی و قنادی ها باز می شود . اواپراتورها و کندانسورها نیز نقش انتقال گازها و ایجاد سرما را دارند بدین صورت که کندانسور ها گاز گرم شده در اثر فعالیت کمپرسور را خنک خواهد کرد و معمولا دارای چندین فن خنک کننده است و اواپراتور ها نیز دارای لوله های ضخیمی هستند که مایع مبرد در آن جریان پیدا و تبدیل به گاز میشود و بدین ترتیب گرمای محیط را گرفته و سرما را به آن منتقل خواهد کرد.

Th is  data h as ​be en wri​tt en wi​th t᠎he he lp ​of G SA Con tent Gen erat᠎or Dem​over​sion!

کاهش قطر خط لوله : در سردخانه های بزرگ اندازه خطوط لوله و قطر آن ها روی هزینه های طراحی اثر مستقیم خواهد داشت. حال اگر قطر کورس پیستون و سیلندر دو کمپرسور مورد استفاده در سردخانه ها را یکسان در نظر بگیریم، سیم پیچ کمپرسور سردخانه زیر صفر نسبت به بالای صفر ضعیف تر خواهد بود. از این رو کمپرسور سردخانه زیر صفر در نتیجه جابجایی بیشتری نسبت به کمپرسورهای بالا صفر بوده و از قطر سیلندر بزرگتری نیز برخوردار است. همانطور که فشار دیسچارج کمپرسور زیر صفر پایین تر است. این که در این نوع سردخانه ها از چه نوع هوشمند سازی سیستم های خنک کننده استفاده می شود، یا قطعات سردخانه مورد استفاده در آن چیست؟ در این صورت میتوان آنها را در مدتی نسبتا طولانی تر نگهداری کرده و بدون کاهش کیفیت مورد استفاده قرار داد و به همین دلیل سردخانه ها جزء جدا نشدنی صنایع غذایی از جمله رستوران ها هستند . ج-قفسه بندی سردخانه: این قفسهها باعث نگهداری سرمای تولیدی در سردخانه نمیشوند؛ ولی قرارگیری درست این قفسهها کنار یکدیگر سبب جریان صحیح و راحت هوا در کل سردخانه و بین قسمتهای مختلف آن میشود.

ساخت سردخانه میوه

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد قیمت ساخت سردخانه بالای صفر لطفا به بازدید از وب سایت ما.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.