کشکوی ابراز امیدواری کرد که این دور از مذاکرات هسته ای به سرانجام برسد

[ad_1]

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در پاسخ به سوالی درباره روند کنونی مذاکرات وین گفت: امیدوارم نتایج شش دور اخیر مذاکرات هسته ای موثر و مثبت باشد. ”

به گزارش ایسنا، حسن قشقاوی در گفت و گوی تفصیلی با خبرگزاری دولتی اسپانیا به مناسبت یک سالگی پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مشکل اصلی اختلاف حاکمیت و حاکمیت آمریکاست. ایران حاکمیت جمهوری اسلامی نیست، زیرا علیرغم وجود کنوانسیون 1969 حقوق معاهدات که حاکمیت ملی طرفین را به عنوان یک معاهده بین المللی واحد و منسجم تلقی می کند، جهان از زمان توافق برجام، یعنی از سال 2015. از آن زمان، آمریکایی ها این معاهده بین المللی را مستقل و یکپارچه می دانند. . بر این اساس، حتی در یک حزب واحد، مانند حزب دموکرات حاکم، برای مثال، سناتوری مانند باب منندز، در مخالفت مستقیم با حزب خود، کریس مورفی است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: در هیچ کشور دموکراتیک جهان از جمله ایران چنین پدیده عجیبی در تصمیم گیری و تضمین اجرای توافق بین المللی وجود ندارد.

قشقاوی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر پایان مهلت مقرر و کاهش زمان تولید مواد مورد نیاز برای ساخت بمب هسته ای توسط ایران، گفت: در سیزده ماه گذشته یعنی از ژانویه سال گذشته تا بهمن ماه امسال. سال، طرف آمریکایی. بیش از ۲۷ بار. «ایران چند هفته تا به اصطلاح غروب آفتاب مانده است!

قشقاوی افزود: ایران بارها اعلام کرده است که توسعه یا استفاده از سلاح هسته‌ای در دکترین نظامی ایران جایی ندارد.

سفیر ایران گفت: این اظهارات مکرر که چند هفته است سر در بن بست گیر کرده است، در واقع زمانی است که ایران برای انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا به بن بست برود نه برای دستیابی به بمب هسته ای. “

قشقاوی در این گفت و گوی اختصاصی همچنین به سوالات خبرنگار بین الملل این خبرگزاری درباره عملکرد مقایسه ای جمهوری اسلامی ایران مقابل تاج و حوادث اوکراین پاسخ داد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.