امکان نیاز به دوز چهارم یا بیشتر از واکسن کرونا

[ad_1]

شهید بهشتی، ویروس شناس دانشگاه علوم پزشکی، با تاکید بر اهمیت معرفی واکسن عروق کرونر برای پیشگیری از انواع شدید بیماری، گفت: حتی ممکن است نوبت چهارم را از دست بدهیم و دوزهای بعدی نیز ممکن است لازم باشد؛ بسته به نحوه عملکرد آن. .

به گزارش ایسنادکتر علیرضا ناجی گفت: توجه داشته باشید که واکسن ها می توانند عوارضی مشابه با دوزهای یکبار و دوز داشته باشند. اگر بعد از واکسیناسیون عوارض جانبی وجود داشته باشد، می توان آن را به عنوان یک علامت با داروهای مسکن درمان کرد.

او گفت: «افراد مصونیت می‌توانند دوباره به عفونت مبتلا شوند. خوشبختانه، مطالعات نشان داده اند که حتی یک دوز از واکسن می تواند از بیماری های جدی، بستری شدن در بیمارستان و مرگ جلوگیری کند.

ناجی کرونا در مورد نیاز به نوبت چهارم این واکسن گفت: «حتی ممکن است نوبت چهارم را از دست بدهیم و به نوبت بعدی نیاز داشته باشیم. همه چیز به نحوه عملکرد کرونا در جهان بستگی دارد. ما می دانیم که ایمنی واکسن دائمی نیست و در حال حاضر دوز چهارم برای همه افراد با ایمنی ضعیف توصیه می شود. حتی در برخی از کشورها تحقیقاتی در این زمینه انجام شده است و توصیه می شود دوز چهارم برای گروه هایی مانند کادر پزشکی معرفی شود. اما اکنون دوز چهارم بیشتر برای کسانی که ایمنی ضعیفی دارند توصیه می شود.

به گزارش کانال اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی در پایان خاطرنشان کرد: برای تمام جنبه های درمان عروق کرونر، بستگی به علائم بالینی فرد و شواهدی دارد که پزشک معالج بیماری را طبقه بندی می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.