جهاد تبیان در حال حاضر هدایت فعالیت های فرهنگی جامعه دانشگاهی را بر عهده دارد


در بیانیه ای از سوی تیم علمی دهه فجر انقلاب اسلامی به مناسبت تجدید میثاق دانشگاهیان با اندیشه های انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با مقام معظم رهبری، فعالیت های فرهنگی جامعه دانشگاهی اعلام شد. برجسته شده است.

به گزارش ایسنا، به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن بیانیه علما در بامداد هزار و چهارصدمین سالگرد انقلاب اسلامی در سال 1400 به شرح زیر است:

به نام خدا

جشن سالروز پیروزی نور، بمدود و مبارک آباد

روزهای فراموش نشدنی ورود و بازگشت امام خمینی (ره) به وطن در بهمن 1357 و قبل از پیروزی نهضت اسلامی یادآور دوران و دورانی است که دستمایه همه مجاهدت ها و جانفشانی ها و مصائب مسلمانان و آزادی خواهان بود. مردم ایران آرزوی تسلط داشتند و بحث‌های دیرینه درباره وابستگی و وفاداری را گرد هم آورد و به روشنایی، طلوع و پیروزی منجر شد.

همبستگی، غیرت دینی و درک انقلابی ملت حاضر در صحنه، سخنان و حرکات آن پیر فرزانه به عنوان تنها منجی دین و کشور، چشم و گوش و جانشان را برانگیخت و روزهای روشنی را روشن کرد. یادآوری می شود که نهضت ده ساله ارزش های اسلامی و دینی در رکاب ولی فقیه آن دوره نضج یافته است.

انقلاب اسلامی به عقیده و بیان اکثر نظریه پردازان انقلابی با حمایت سرمایه مکتبی و مردمی با آخرین تحولات انقلابی قرن بیستم تجلی پیدا کرد و نظریه پردازی در این زمینه غیرممکن بود! واقعه ای که هم شاهد ظلم و استکبار با مضمون اصیل معنویت بود و هم نتیجه روشن آن، بدون نگاه عمیق توحیدی و مشارکت توده مردم در راه امام امکان پذیر نبود. اما در سایه این سرمایه علم و مردم، با وجود همه مصائب و دشمنی های دشمن، نهال نظام نوظهور و نوظهور جمهوری اسلامی روز به روز قوی تر و قوی تر شد. به مبانی مردم سالاری دینی و ایستادگی در مسیر خودباوری و پیشرفت.

کمیته علمی ایام دهه فجر انقلاب اسلامی را به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور اساتید، دانشجویان، معاونان اداری و علمی – به عنوان نمایندگان این نهاد علمی – با حضور دانشگاهیان جشن می گیرد. در حالی که حرم اندیشه‌های امام خمینی (ره) و ارادت ایشان به این فجر باشکوه را احیا می‌کند، اطاعت کامل خود را از قائم مقام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (ره) اعلام می‌دارد:

√ بیانیه مرحله دوم که عمدتاً جوانان را هدف قرار می دهد، مهمترین سند راهبردی در تحقق اهداف انقلاب اسلامی است و به عنوان «نقشه راه» مورد توجه دانشگاهیان است.

جهاد علمی جلمی به عنوان یکی از مهم ترین الزامات مدیران عالی رتبه جامعه دانشگاهی، رتبه بالایی در برنامه های دانشگاهی دارد.

√ جهاد تبیان مورد تاکید در فرمایشات معظم له در بالاترین سطح فعالیت های فرهنگی جامعه دانشگاهی و مورد توجه اساتید دانشگاه و فعالان فرهنگی قرار دارد.

تبيين ريشه هاي عقيدتي و اجتماعي انقلاب اسلامي و پاسخ به شبهات در اين زمينه از مهم ترين مسائل محيط هاي دانشگاهي است.

√ پرهیز از سیاست و فرقه گرایی و خواستار احیای انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی (ص) از اولویت های اصلی مدیران دانشگاه های کشور است.

√ تلاش برای تحقق شعار «ما می توانیم» و اجرای این الزام راهبردی در ایمان و عمل فکری در دستور کار نهادهای علمی، اساتید و دانشجویان دلسوز دانشگاه قرار دارد.

√ لازم به ذکر است که ظلم داخلی در جامعه به دلیل تحریم های ظالمانه و نارسایی های انباشته در مقاطع مختلف زیبنده نظام اسلامی نیست و جامعه علمی مسئولان و کارگزاران و توجه عاجل در این راستا انتظار می رود. هیچ کمکی این مقامات را آزار نخواهد داد.

اقدامات فریبکارانه و متناقض کشورهای غربی و دست اندرکاران مذاکرات آتی نباید منجر به محاسبات غلط و اعتماد بی دلیل به مسئولان شود و دانشگاهیان متفق القول از حقوق ملت ایران دفاع می کنند.

در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره دانش آموزان شهید، طلوع آفتاب منطقه بزرگ، درود بر روح مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی و آرزوی سلامتی و موفقیت برای آن بزرگوار را مسئلت داریم. رهبر.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.