نامه وزیر علوم به اولین همایش ملی “دانشگاه ارمنستان در گام دوم انقلاب” در دانشگاه محقق اردبیلی

[ad_1]

ایسنا/ اردبیل محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نامه ای به اولین همایش ملی «دانشگاه ارمنستان در مرحله دوم انقلاب» ارسال کرد که توسط دبیر علمی همایش قرائت شد.

پیام به شرح زیر است:

بدینوسیله به تمامی پژوهشگران، اندیشمندان، فرهیختگان، نخبگان علمی و دانشگاهی درود می‌فرستم، مقالاتی را ارائه می‌دهم و از همه بزرگانی که در این همایش به ثروت علمی کمک کرده‌اند، تشکر می‌کنم.

مؤسسه آموزش عالی در جهت گیری تاریخی خود چه از نظر عملکردی و چه از نظر ساختاری دستخوش تغییرات قابل توجهی شده است. یکی از وظایفی که امروزه پیش روی نظام آموزش عالی قرار دارد، کیفیت و ارائه آموزش و همچنین نحوه ارتقای آنهاست.

اکنون با گذشت 40 سال از استقرار انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام مترقی و انقلابی، دانشگاه‌های کشور آماده دستیابی به افق‌های توسعه‌ای هستند که نقش مهمی در بسترسازی دارد. برای این توسعه در این راستا، نظام آموزش عالی کشورمان موظف است در کنار توسعه علم، الگوی دانشگاهی مسئولانه، پویا و اثربخش را برای دستیابی به توسعه فرهنگی جامعه ارائه دهد.

نقش حیاتی و مهم دانشگاه ها در ارتقای آگاهی و فرهنگ جامعه امروزی را نمی توان نادیده گرفت، چرا که اندیشمندان معتقدند سرنوشت تمدن ها در گرو منابع علمی و سطح آگاهی جوامع است; به همین دلیل امام خمینی (ره) دانشگاه را منشأ همه پیشرفت ها تعبیر کردند و مقام معظم رهبری در بیانات خود در گام دوم انقلاب بر اصل پیشرفت و ترقی علمی تاکید کردند.

اگرچه کیفیت مفهوم جدیدی در آموزش عالی نیست، اما امروزه مؤسسه آموزش عالی کشور نیاز به ارتقای کیفی فعالیت های خود دارد و ضرورت بازنگری در فعالیت های دانشگاه ها برای رسیدگی به این مسائل مبرم و پاسخگویی به نیازهای جامعه امروز ایران را دو چندان می کند. . رجوع به مفهوم دانشگاه ایده آل برای ایشان مهم و ضروری به نظر می رسد.

بدیهی است که استفاده از الگوی دانشگاهی ایده آل در دانشگاه های کشور، دانشگاه ها را به الگوی دانشگاهی اسلامی نزدیک می کند.

بدینوسیله از تمامی دست اندرکاران این کنفرانس علمی تشکر و قدردانی می نمایم و برای تمامی شرکت کنندگان در این همایش آرزوی سلامتی و شادکامی دارم.

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.