آمیکرون / نسبت بالای واکسن های واکسینه نشده در اوج جنگ جهانی دوم. احتمالا اسفند

[ad_1]

معاون درمان ستاد مبارزه با کرونا در تهران در تشریح وضعیت کرونا در پایتخت گفت: ظاهراً در اسفند ماه اوج را تجربه خواهیم کرد. آمار مناطق مختلف تهران و شهرستان‌های تابعه نشان می‌دهد که همه‌جا عفونت عروق کرونر متعادل است و ویروس کاملاً گسترش یافته است.

دکتر نادر توکلی در گفت وگو با ایسناوی گفت: در تهران در سمت صعود موج ششم تاج قرار داریم. از ابتدای بهمن ماه و از زمانی که وارد موج ششم شدیم، آمار ما حدود 160 تا 200 درصد رشد داشته است و هر روز شاهد افزایش حدود 10 تا 15 درصدی نسبت به روز گذشته هستیم. یعنی در 24 ساعت گذشته تعداد مراجعات سرپایی به مراکز درمانی به نزدیک به 13 هزار نفر رسیده است.

وی افزود: به طور معمول از هر 20 بیمار یک نفر بستری می شود اما خوشبختانه در حال حاضر میزان مرگ و میر پایین است و از هر 100 بیمار بستری حدود 4 نفر فوت می کنند که نسبت به پیک های قبلی بسیار کمتر است. مشکل آشکار این است که میزان مرگ و میر در گروه سنی بالای 50 سال بالا است.

وی ادامه داد: 50 درصد بستری های عروق کرونر بالای 50 سال و مابقی زیر 50 سال هستند و در گروه دوم اکثریت بستری ها زیر 35 سال سن هستند. با این حال، تقریباً 20 درصد از پذیرش‌های بیمارستانی در گروه سنی زیر 10 سال قرار دارند.

توکلی خاطرنشان کرد: تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها در حال حاضر به 3000 نفر رسیده است که از این تعداد حدود 800 نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بستری شده‌اند و میزان مرگ و میر عروق کرونر در استان بیش از دو برابر شده است..

وی در خصوص تجهیز بیمارستان های کودکان نیز گفت: جلسه ای اضطراری با مدیران بیمارستان ها و دانشگاه ها، بیمه های اجتماعی، نیروهای مسلح و سایرین برگزار کرده ایم تا آمادگی خود را برای موج ششم اعلام کنیم و خوشبختانه هماهنگی ها انجام شده است. افزایش یافته است. ارائه کلیه خدمات غیرضروری در بیمارستان های اطفال “توقف و تخصیص کلیه امکانات به بیماران عروق کرونر” توجه ویژه ای به توسعه تخت ها شد.

وی افزود: معمولاً بیمارستان های اطفال بیمارستان هایی هستند که حال عمومی آنها خوب است و بیشتر مستعد اسهال، استفراغ مداوم و سرفه های غیرقابل تحمل هستند. این سمت از کرونا بیشتر راه‌های هوایی فوقانی را می‌پوشاند و علائمی مانند آبله مرغان و انسداد راه هوایی ایجاد می‌کند، زیرا قطر راه‌های هوایی کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر است، که کودکان را برای شرایط اضطراری آماده می‌کند. آسیب ریه در کودکان بسیار نادر است.

معاون درمان ستاد مرکزی کرونا در استان تهران با اشاره به اینکه وضعیت کرونا در پایتخت هنوز متشنج نیست، تصریح کرد: در هفته آخر بهمن و هفته اول شرایط بسیار بالایی پیش‌بینی می‌شود. مارس

وی با اشاره به لزوم انجام کامل ایمن سازی عروق کرونر گفت: بستری شدن و مرگ در افراد واکسینه شده بسیار نادر است. بیشتر پذیرفته شدگان این واکسن را دریافت نکردند.

وی گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی از نظر تجهیزات و داروهای بیمارستانی وجود ندارد. موضوع پلی‌فارماسی یا چند دارو نیز کنترل شده است، زیرا درمان خاصی برای کرونا وجود ندارد و باید با اقدامات حمایتی درمان شود.

وی گفت: از آنجایی که آمیکرون خود محدود شونده است، افرادی که واکسن را تمام می کنند، لازم نیست در صورت بیماری مراقب باشند و در صورت نداشتن علائم شدید به مرکز بهداشت مراجعه کنند. آنها می توانند بعد از 5 روز قرنطینه خانه را ترک کنند زیرا احتمال ابتلا به دیگران بسیار کم است، اما فرد باید از ماسک استفاده کند.

توکلی در خصوص وجود مدارس گفت: تحرک بدنی در مدارس احتمال ابتلای جمعی را بالا می برد و باید محدود شود. از طرفی نشستن در داخل خانه با بیش از 15 نفر خطر عفونت را افزایش می دهد زیرا این جلسات برگزار می شود و افراد ماسک را برمی دارند که احتمال عفونت را افزایش می دهد. تمرکز ما بر استفاده از 2 ماسک در اماکن عمومی است.

وی درباره صعود خود به ششمین قله پایتخت گفت: به نظر می رسد در اسفندماه بالاترین قله را تجربه می کنیم. آمار مناطق مختلف تهران و شهرستان‌های تابعه نشان می‌دهد که همه‌جا عفونت عروق کرونر متعادل است و ویروس کاملاً گسترش یافته است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.