آلمان نگران سرنوشت زنان در زندان های طالبان است

[ad_1]

سفارت آلمان در کابل از سرنوشت زنان ربوده شده توسط طالبان ابراز نگرانی کرد و خواستار تحقیق در مورد وضعیت آنها شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری افق، سایت رسمی سفارت آلمان در کابل روز دوشنبه اعلام کرد که این زنان شجاع پس از استفاده از حق آزادی بیان خود ناپدید شده اند.

سفارت آلمان افزود که محل نگهداری و سلامتی زنان معترض نیاز به تحقیق و پیگرد فوری دارد.

نمک هوگو؛ دبرا لینز، کاردار بریتانیا در امور افغانستان نیز در توییتی در مورد این تلاش نوشت. نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان خواستار پایان فوری خشونت ها شد و گفت که به دنبال پاسخ به اعتراضات است.

خطوط دیبرا; فرستاده سرمنشی سازمان ملل متحد به افغانستان روز یکشنبه با مولوی عبدالکبیر دیدار کرد. معاون سیاسی طالبان از سرنوشت زنان معترض ابراز نگرانی کرده است.

اما مولوی عبدالکبیر، معاون نخست وزیر طالبان در امور سیاسی، گفت که طالبان در تلاش برای «پیدا کردن» معترضان زن گمشده هستند.

صنعم‌الله اسمنّی؛ معاون سخنگوی طالبان شام روز یکشنبه نوشت که مولوی عبدالکبیر گفته است که طالبان در پاسخ به نگرانی از ناپدید شدن شماری از زنان، در تلاش برای یافتن آنها هستند.

زنان ناراضی گفتند که طالبان به دستگیری آنها ادامه دادند و دو زن دیگر در آخر هفته از خانه و محل کارشان دستگیر شدند. دو زن دیگر که تظاهرات کردند و چند تن از بستگانشان قبلا دستگیر شده بودند.

اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد، عفو بین الملل، سفیر آلمان در افغانستان و نماینده ویژه ایالات متحده در امور زنان افغانستان خواستار آزادی زنان معترض توسط طالبان شدند. اما این گروه دستگیری معترضان را رد می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.