صنعت خودرو نباید در دست دولت باشد

[ad_1]

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با واردات خودرو می توان خودروسازان را با ارتقای کیفی به رقابت با خودروسازان خارجی وادار کرد.

رحمت الله فیروزی پوربادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به گلایه مقام معظم رهبری از وضعیت اسفبار صنعت خودروی کشور، اظهار کرد: هم مقام معظم رهبری و هم امام خمینی(ره) معتقدند این کار را باید به بخش خصوصی واگذار کرد. دولت نباید مستقیماً دخالت کند، بلکه نقش ناظر را ایفا کند. متأسفانه در بیست سال گذشته ما کارهای زیادی از بخش خصوصی گرفتیم و به دولت واگذار کردیم و گاه همه این بخش ها آسیب دیده اند.

وی افزود: در صنعت خودرو از یک طرف اشتباه کرده ایم که باید بتوانیم واردات خودرو را محدود کنیم و خودروهای باکیفیت و مطابق با سلیقه مردم تولید کنیم. از طرفی یک خودروی بی کیفیت و گران قیمت دیگر تولید کردیم و در اختیار مردم قرار دادیم.

دستگاه های نظارتی برای انجام وظایف خود

سخنگوی مجلس شورای اسلامی مردم نطنز گفت: در صنعت خودرو اصلاً عملکرد قابل قبولی نداشتیم و مقام معظم رهبری نیز گلایه های جدی در بین تولیدکنندگان داشتند. درخواست ما این است که دستگاه های نظارتی وظیفه خود را به معنای واقعی کلمه انجام دهند، دستگاه های نظارتی در قبال صنعت مسئولیت دارند که اگر درست کار کنند از بسیاری از تخلفات جلوگیری کنند.

فیروزی پوربادی در خاتمه با تاکید بر اینکه با کار کارشناسی و اقدام برنامه محور می توان در جهت بهبود شرایط تلاش کرد، خاطرنشان کرد: معتقدیم با حمایت از تولید داخلی و ارتقای کیفیت خودروهای داخلی با واردات خودرو می توان رقابت ایجاد کرد. بازار داخلی: خیر، برای ما مشکلی نیست که خودرو وارد کنیم و خودروساز داخلی را مجبور به ارتقای کیفیت برای رقابت با خودروهای خارجی کنیم، دولت نباید مستقیماً در این زمینه دخالت کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.