فوت ۶۲ نفر از جانبازان و ایثارگران خراسان شمالی به علت شیوع کروناایسنا/خراسان شمالی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی از فوت ۶۲ جانباز و ایثارگر در استان به علت شیوع ویروس کرونا خبر داد.

قاسم محمد زاده، در گفت‌وگو با ایسنا،  آمار شهدا در خراسان شمالی را دو هزار و ۶۱۲ نفر اعلام و اظهار کرد: شهرستان اسفراین ۴۱۳ شهید، بجنورد ۹۶۱، جاجرم ۱۰۵، شیروان ۵۸۵، فاروج ۱۴۳، مانه و سملقان ۲۹۳ و گرمه ۱۱۲ شهید دارند.

وی در خصوص آمار جانبازان در استان، گفت: هفت هزار و ۴۶۳ جانباز در استان وجود دارد که از این تعداد، یک هزار و ۹۴ جانباز در اسفراین، دو هزار و ۲۰۱ جانباز در بجنورد، ۳۱۲ جانباز در جاجرم، یک هزار و ۵۱۰ جانباز در شیروان، ۲۰۱ نفر در فاروج، ۶۸۵ نفر در مانه و سملقان و ۳۵۷ نفر در شهرستان گرمه هستند.

این مسئول بابیان اینکه ۶۲ نفر از جانبازان و ایثارگران خراسان شمالی به علت شیوع ویروس کرونا فوت کرده‌اند، ادامه داد: از این تعداد جانباز در استان ۲۳۲ نفر از جانبازان بالای ۷۰ درصد، ۹۴۲ جانباز بالای ۲۵ درصد و ۱۳۷ جانباز زیر ۲۵ درصد فوت کرده‌اند.

محمد زاده آمار آزادگان استان را ۳۹۴ نفر اعلام و بیان کرد: از این تعداد آزاده در استان حدود ۵۰ نفر فوتی داشته‌ایم.

وی در خصوص آمار والدین، همسران و فرزندان دختر و پسر شهدای استان، اظهار کرد: در استان سه هزار و ۸۰۸ والدین شهدا وجود دارد که از این تعداد پنج هزار و ۷۶ نفر فوت کرده‌اند؛ ۸۹۱ همسر شهید در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۲۰ نفر فوت کرده‌اند.

محمدزاده افزود: فرزندان پسر شهدا در استان یک هزار و ۳۸ نفر هستند که از این تعداد ۶۳ نفر فوت کرده‌اند؛ فرزندان دختر شهدا در استان ۹۶۳ نفر است که از این تعداد ۳۵ نفر فوت کرده‌اند.  

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی آمار ایثارگران خراسان شمالی را ۱۸ هزار و ۵۳۵ نفر اعلام و اظهار کرد: از این تعداد ایثارگر در استان دو هزار و ۸۶۹ نفر در اسفراین، هفت هزار و ۴۳۷ نفر در بجنورد، ۷۴۳ نفر در جاجرم، سه هزار و ۹۷۳ نفر در شیروان، ۷۶۵ نفر در فاروج، یک هزار و ۹۱۰ نفر در مانه و سملقان و ۸۳۸ نفر در گرمه هستند.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر بنیاد شهید بدهی خاصی به بیمه ندارد، افزود: بیمه تکمیلی ایثارگران تا تاریخ ۳۰ آبان ماه سال جاری بوده و به مدت دو ماه نیز تمدید شده و در بهمن ماه سال جاری قرار داد جدیدی با بیمه تکمیلی منعقد خواهد شد.

محمدزاده در پایان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در استان بیان کرد: شیوع کرونا سبب کاهش مراجعه جانبازان و ایثارگران به مراکز خدمات درمانی شده و بیشتر این افراد با تماس تلفنی خدمات دریافت می‌کنند.

انتهای پیامخبرهای مهم

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.