آنالیز بوکسورهای ایران توسط فدراسیون آسیافدراسیون بوکس آسیا نسبت به اعزام تیم ملی ایران به مسابقات ارمنستان واکنش نشان داده و با انتشار گزارشی، نفرات اعزامی ایران را آنالیز کرد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی بوکس ایران قرار است فردا (سه‌شنبه، ۲۳ آذر) جهت حضور در یک تورنمنت بین‌المللی عازم کشور ارمنستان شود که این موضوع مورد توجه فدراسیون بوکس آسیا قرار گرفته است.

فدراسیون بوکس آسیا (ASBC) در این مورد نوشت:

«تیم ملی بوکس ایران با بهترین بوکسورهای خود از جمله میثم قشلاقی دارنده مدال نقره آسیا عازم این رقابت‌ها می‌شود تا برای مسابقات پیش رو مانند بازی‌های آسیایی آماده شود. «ایروان» به عنوان پایتخت ارمنستان میزبان این مسابقات است تا یک تورنمنت آماده‌سازی خوب برای میزبانی ارمنستان از مسابقات قهرمانی اروپا ۲۰۲۲ (EUBC) باشد.

سرمربی تیم ملی ایران علیرضا استکی ۱۰ بوکسور را برای حضور در مسابقات ارمنستان انتخاب کرد. دانیال شه‌بخش که در مسابقات بوکس قهرمانی جهان ۲۰۲۱ صربستان به مدال برنز تاریخی دست یافت، پس از آن موفقیت شگفت‌انگیز حق استراحت گرفت و به ارمنستان اعزام نمی‌شود.

به این ترتیب مهدی پرویزی بازیکن جدید تیم ملی ایران است که در  وزن ۴۸ کیلوگرم در ارمنستان به روی رینگ خواهد رفت. این استعداد ۱۹ ساله اوایل امسال در مسابقات جهانی بوکس جوانان حضور داشت. سجاد محمدپور هم که به تیم ملی بازگشته است، در مسابقات بوکس قهرمانی جهان AIBA نیز حضور داشت. سجاد عبادی‌پور دیگر بازیکن تازه وارد در تیم ملی ایران است که در سبک‌وزن ۶۳ کیلوگرم مبارزه خواهد کرد. 

باقر فرجی در وزن ۶۷ کیلوگرم چند سالی است که با تیم ملی ایران کار می‌کند و اکنون آماده کسب مدال در ارمنستان است تا خودش را نشان دهد. البته بهترین استعداد ایران در رده سنی ۲۰۰۲ فرهاد مرادی است که پیش از این در مسابقات جهانی بوکس نماینده ایران بود.

سیدشاهین موسوی دیگر المپین ایران نیز با تصمیم‌ کادر فنی حق استراحت گرفته است و مهدی سرباز در وزن ۷۵ کیلوگرم جانشین او در ارمنستان خواهد بود. علی جمالی‌ که در رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان – بلگراد شرکت کرد، بوکسور وزن ۸۶ کیلوگرم ایران خواهد بود. طوفان شریفی بوکسور سنگین وزن (۹۲ کیلوگرم) ایران هم پیش از این در مسابقات بین‌المللی مدال‌آور بود و می‌تواند بار دیگر قدرت خود را نشان دهد. 

ایمان رمضان‌پور نماینده وزن فوق سنگین (۹۲+ کیلوگرم) ایران هم که در مسابقات بوکس قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ حضور داشت، در مسابقات جهانی حضور نداشت و پوریا امیری جایگزین او شد، اما اکنون این بوکسور ۲۶ ساله پس از استراحتی کوتاه به تیم ملی بازگشته و در مسابقات ارمنستان حضور خواهد داشت.»

این رقابت‌ها قرار است به مدت ۶ روز و با شرکت تیم‌های روسیه، گرجستان، اوکراین، ارمنستان (میزبان) و ایران برگزار شود.

انتهای پیامخبرهای مهم

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.